QRZ-Прикарпаття » Життя клубу » Пішов з життя найстаріший радіоаматор області Тадей Іванович Маковський UX5NW.

Пішов з життя найстаріший радіоаматор області Тадей Іванович Маковський UX5NW.

Опублікував на сайті uw8sm від 18.08.2018, 21:16
 (голосів: 1)

   Народився 27 квітня 1934 року в селі Демешківці, Галицького району. В 1942 році разом з сім'єю переїхав до Івано-Франківська (Станіслав). 

   У старших класах школи захопився радіотехнікою та радіоаматорським конструюванням. Одержані початкові знання з радіотехніки та навикі радіоаматора дали йому можливість стати класним радіооператором на кораблях Тихоокеанського військового флоту.

   Після закінчення служби Тадей Іванович став одним з перших членів Станіславського обласного клубу ДОСААФ і одержав радіоаматорський позивний. На своїй індивідуальній  радіостанції у діапазоні 29 МГц телефоном, провів сотні цікавих зв'язків. Але бажання працювати в ефірі телеграфом на інших діапазонах- перемогло, 12 квітня 1962 року він одержав дозвіл і позивний UB5NW. Через два роки освоїв УКХ діапазон 144 МГц, використовуючи перероблену військову радіостанцію РСУ-3М та саморобний конвертор. Працював інженером обласного радіоклубу. Щороку брав участь в обласних виставках творчості радіоаматорів області, демонструючи виготовлені ним конвертери, перероблені військові УКХ радіостанції, УКХ антени.  Не полишав радіоконструювання під час роботи на розвідці нафти в експедиціях в Уренгої. Після повернення до Івано-Франківська відновив роботу в ефірі, працюючи в основному на 144 МГц, виконав норматив КМС в чемпіонаті України з радіозв'язку на УКХ. Один з перших в області сконструював ламповий трансівер UW3DI, був ініціатором проведення міжобласних змагань на УКХ " Прикарпатський марафон", одним з перших в області освоїв роботу в діапазоні 50 МГц, працюючи на імпортній апаратурі та роботу цифровими видами зв'язку. Впродовж багатьох років обирався членом ради обласного радіоклубу та обласного відділення ЛРУ, виконував обов'язки голови ревізійної комісії. Рік тому брав участь у конференціі  присвяченій 60-ти річчю створення обласного радіоклубу.

   Вже будучи тяжко хворим, брав участь в проведенні круглих столів, конференціях по інтернету, засіданнях ради. Життєвий шлях його закінчився 15 серпня 2018 року. Похований у його рідному селі.

   Образ справжнього радіоаматора, хорошого товарищя і його справи назавжди залишаться в нашій пам'яті.

Шановний відвідувач, ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Рекомендуємо вам зареєструватись або увійти на сайт під своїм позивним.

Коментарі:

Залишити коментар