Антена F5NLG на 4 діапазони.
Антена F5NLG на 4 діапазони.
Цей сайт має на меті надати радіоаматорам прості у використанні інструменти, що дозволяють проектувати та моделювати прості дротяні антени для КХ-діапазонів, насамперед для використання їх у польових умовах, але, як і всі подібні антени, їх також можна використовувати в домашніх QTH.
https://portable-antennas.com/index.php
Впродовж багатьох років на колективних радіостанціях UR4SYM, UR4SWF добре себе зарекомендували у роботі антени Delta Loop на діапазони 80м, 40м, 20м. Погодження цих антен з фідером здійснено короткозамкнутим шлейфом з коаксиального кабелю РК-75. При виготовленні антен використано готові розрахунки довжини кабелю, але методики цих розрахунків не збереглось. Під час виготовлення антени на діапазон 10м, на мій подив, пошук в інтернеті простої методики розрахунків чвертьхвильового трансформатора результатів не дав. Згодом вдалось знайти статтю Владислава, UT4EN на сайті радіоаматорів Павлограда за даною тематикою, про що й піде мова далі.
Таблиця допоможе при вкорочуванні довжини КХ-антен під час їх налаштування.
Направлені антени дозволяють більш ефективно використовувати потужність передавача, сконцентрувавши в потрібному напрямку енергію випромінювання, і отримати на прийомі більш високу напруженість поля радіохвиль. Для досягнення цього, антени передавача та приймача повинні встановлюватися так, щоб максимуми їхніх діаграм направленості у горизонтальній площині (при горизонтальній поляризації) були спрямовані вздовж лінії радіозв'язку назустріч один одному. Щоб правильно орієнтувати антену, необхідно знати точний азимут на пункт, з яким встановлюється зв'язок, а також напрямок меридіана, що проходить через цей пункт. Його можна визначити за допомогою компаса, стрілка якого вказує не на географічний полюс, а на магнітний.
Знайшовся серед старої апаратури саморобний телеграфний ключ з пам'яттю
Цифрові технології широко ввійшли в наше повсякденне життя. Аматорське радіо теж рухається в ногу з технічним прогресом, часто випереджуючи його в багатьох напрямках розвитку інформаційних технологій. Дедалі популярнішим видом зв'язку стають мережі радіоаматорських ретрансяторів, які дають можливість спілкуватись з радіоаматоріами всього світу через портативну УКХ радіостанцію. Однією з найбільш популярних в світі стала мережа радіозв'язку BrandMeister Network, розроблена радіоаматорами. Вона є найбільшою мережою в світі, яка зв'язує всі континенти, розроблялась з врахуванням різних технологій, що використовують радіоаматори та об'єднує різноманітні протоколи та системи, як наприклад DMR, D-Star, YSF, EchoLink, APRS та інші. Онлайн казино очень популярны сейчас, но многие задаются вопросом как вывести деньги с вулкана на киви. Мережа мультисервісна, дає можливість передавати як голосову, так і текстову інформацію, наприклад SMS, email, APRS та ін.
В 2016 році у м. Івано-Франківську радіоаматорами ГО "Клуб радіоаматорів "Прикарпаття" та ГО "Ліга радіоаматорів Закарпаття" встановлено цифровий ретранслятор UR0SUA (438,775/431,175 МГц (-7,600 МГц)), який підтримує протоколи DMR, D-Star, YSF, P25. Як користуватись цією системою радіоз'язку розповаідається в статті.
Про базові принципи функціонування технології DMR писалось раніше.
PicoKeyer - це однокристальний, автоматичний ямбічний телеграфний ключ з пам’яттю на два повідомлення, описаний автором Dale Botkin NØXAS в грудневому номері журналу QST за 2003 рік. Схема зібрана на недорогому мікроконтролері PIC12F629. Особливістю конструкції є його простота, багатофункціональність та малий струм споживання від елементів живлення. У робочому режимі струм споживання не перевищує 1 мА, у режимі "сну" - не більше 0.005 мкА !!! Ключ ідеально підходить для використання в польовій апаратурі, де економність має важливе значення, а також при автономному використання для тренувань.
З стрімким розвитком мікроелектроніки стає все легше реалізовувати складні пристрої, що є особливо важливим для конструювання в "домашніх" умовах. На базі популярного Arduino Uno існує багато крутих проектів, одним з яких є даний декодер. Проект розроблений датським радіоаматором Hjalmar, OZ1JHM, складається з мінімальної кількості модулів, простий у виготовленні.
Имерения анализатором AEA показали, что резонансы штатной антенны на месте, а вот КСВ подкачал, 5.2 на 437МГц и 2.8 на 145МГц. Плохо! Хотя, такие большие значение типичны для резинок. Наша задача уменьшить КСВ, а соответственно повысить КПД и облегчить работу УМ передатчика.
Идея усилителя мощности с бестрансформаторным анодным питанием была взята у И. Гончаренка DL2KQ из статьи "Легкий и мощный РА", так же взяты схемные решения UA1AJY [1] и RA9QAW [2]. История рождения УМ описана на форуме [3]. При напряжении анода Ua = +1200 В, токе анода Ia = 280 мА, мощности раскачки Pin = 10 Вт выходная мощность составила Pout = 250 Вт.
Усилитель мощности (далее – УМ) изготовлен на диапазон 144...146 МГц. Схема УМ показана на Рис. 1. Для питания анодных цепей применен учетверитель напряжения сети на элементах VD1-VD4, C3-C8, который обеспечивает напряжение +1200В. Резисторы R2-R5 служат для выравнивания напряжения на электролитических конденсаторах C3-C8. На элементах Р1 R1 собрана цепь «плавного пуска» учетверителя при включении УМ в сеть. Цепи питания лампы VL1 гальванически не связаны с корпусом УМ. Трансформатор Т1 используется для питания цепей накала лампы VL1 и для питания автоматики УМ.
Служба безпеки України попереджає про масштабну кібератаку, яка відбулась 27 червня цього року стосовно об'єктів критичної інформаційної інфраструктури енергогенеруючих та енергопостачальних компаній, об’єктів транспорту, низки банківських установ, телекомунікаційних компаній тощо. Постраждало також багато суб'єктів підприємницької діяльності приватного сектору. Ураження комп'ютерних мереж відбулось за допомогою раніше відомого, але модифікованого вірусу-вимагальника (так зване Ransomware). За попередньою оцінкою, зараження було сплановане заздалегідь і відбувалось у декілька етапів. Наразі фахівці Служби спільно з Держспецзвʼязку, Департаментом кіберполіції, представниками антивірусних лабораторій проводять роботи з вивчення зразків шкідливого програмного забезпечення та відпрацьовують шляхи його нейтралізації.
Виробник електроніки Baofeng Technology випускає недорогі аматорські радіостанції. Сайт "All About Сircuits" купив одну з таких радіостанцій щоб розібрати і заглянути всередину.