QRZ-Прикарпаття » Життя клубу » 136 КГц в Івано-Франківську.

136 КГц в Івано-Франківську.

Опублікував на сайті uw8sm від 7.12.2014, 09:37
 (голосів: 3)

У місті Івано-Франківську почав працювати перший довгохвильовий грабер.

 

   Діапазон 136 КГц в Україні дозволений на вторинній основі з 2013 року. В мережі Інтернет існує багато цікавих ресурсів з детальним описом апаратури для самостійного виготовлення, а прийом на його частотах передбачений в багатьох імпортних трансіверах. Почати роботу та відкалібрувати приймач допоможе інформація з таких сайтів:

EW6GB   http://ew6gb.at.tut.by/

RA3YO   http://ra3yo.narod.ru/

RN3AG   http://agc.ufo.ru/grabber.shtml#nm

RN3AUS http://rn3aus.narod.ru/

   Для роботи на ДХ використовується багато різних цифрових видів роботи, завдяки чому є можливість проводити зв'язки та спостерігати за роботою інших станцій на відносно не складній апаратурі. Найбільш популярними цифровими видами роботи є Opera, у режимах 8 або 32 хв. http://rosmodem.wordpress.com/, який дозволяє приймати сигнали з рівнями до -40 Дб та WSPR-X, у режимах 2 або 15 хв. http://physics.princeton.edu/pulsar/k1jt/wspr.html й можливістю прийому сигналів з рівнями до -41 Дб. Класичним видом вважається повільний телеграф QRSS, у якого довжина тире при передачі може досягати чотирьох хвилин.

   Для постійного моніторингу діапазону використовуються пристрої - грабери. Як правило, це SDR приймачі з відповідним програмним забезпеченням, які приймають сигнали в графічному вигляді та викладають його в Інтернет. Завдяки цьому дуже зручно оцінювати проходження, та налагоджувати апаратуру. Одним з перших та найвідоміших є грабер Маркуса DF6NM: http://www.df6nm.de/grabber/Grabber.htm. Список інших можна знайти на сайті Романа RW3ADB: http://qrss.nm.ru/grabber.html.

 

 

136 КГц в Івано-Франківську.

 

136 КГц в Івано-Франківську.    Нещодавно в Івано-Франківську теж почав працювати грабер діапазона 136 КГц  в тестовому режимі, встановлений Русланом UW5SW та Андрієм UW8SM. Приймач RTL-SDR знаходиться у приміщені, колективної радіостанції UR4SWF україньської гімназії №1 (KN28IW). Антенна - трикутник 85 метрів, включений як довгий дріт, але в планах є встановлення окремої антенни. Прийом відбувається в режимах: WSPR-15, Opera-32 та QRSS-90 Transatlantic Waterhole (137775 - 137781 Hz). QRSS-90 з оновленням кожних 15 хвилин можна відслідковувати за посиланням: https://www.dropbox.com/s/5xyxezqzwok7ykc/TA.bmp?dl=0Opera-32 - за посилапнням: https://www.dropbox.com/s/ifga9bgo1uipjca/detected.txt?dl=0WSPR-15 - за посилапнням: http://wsprnet.org/drupal/wsprnet/spots.

   У першу ніч роботи грабера вдалося прийняти сигнали G8HUH - 1978 км, UA4WPF - 2082 км, SV8CS, DK7FC, RN3AGC.

 

Андрій, UW8SM.

 

Шановний відвідувач, ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Рекомендуємо вам зареєструватись або увійти на сайт під своїм позивним.

Коментарі:

Залишити коментар