QRZ-Прикарпаття » Документи » Вимоги та задачі до операторів АРС

Вимоги та задачі до операторів АРС

Опублікував на сайті UR5SNM від 7.10.2010, 19:38
 (голосів: 2)

Регламентом аматорського радіозв’язку України оговорено кваліфікаційні вимоги до операторів АРС (аматорської радіостанції) кожної з категорій.


Ці вимоги досить широкі і не зовсім конкретні. Для того, щоб більш конкретизувати вимоги регламенту на основі та у повній відповідності до програми СЕРТ виконкомом ЛРУ було розроблено перелік екзаменаційних питань для кожної з категорій.


Національні радіоаматорські організації мають свій порядок та критерії вимог до операторів аматорських радіостанцій з огляду на необхідність ефективного та раціонального використання радіочастотного ресурсу. Оскільки радіочастотний простір єдиний на земній кулі, орієнтиром при розробці кваліфікаційних вимог є норми СЕРТ. ЛРУ підтвердила відповідність наших норм зв’язку нормам СЕРТ і ми були прийняті в цю головну в сфері зв’язку міжнародну організацію.


Діючий перелік питань досить об’ємний і, прочитавши його, аматор не може визначити чи його знання і досвід достатні для вищої категорії, що конкретно вчити, які підручники. Часто, не повністю знаючи регламент, радіоаматор-початківець чи радіоаматор-конструктор або радіоаматор, якого цікавить тільки робота на УКХ не зауважують, що для їхньої зацікавленості (так би мовити ніші) в аматорстві досить 3-ї категорії. Згідно регламенту норми третьої та першої категорій для використання на УКХ нічим не відрізняються. Більше того, багато радіоаматорів займаються тільки роботою QRP, інші не працюють з DX-станціями, ще багато не працюють у змаганнях чи навіть не мають власної QSL-картки і не прагнуть мати таку.


З огляду на вище сказане радою Івано-Франківського відділення ЛРУ розроблено та затверджено так звані конкурентні вимоги. Ці вимоги поряд з обов’язковими, що вимагаються регламентом містять конкретні критерії для операторів першої категорії. Зазначені конкурентні критерії є якби підсумком таких обов’язкових вимог регламенту як знання з радіоелектроніки, антенних пристроїв, телеграфу та англійської мови.


При затвердженні цих кваліфікаційних вимог, рада Івано-Франківського відділення ЛРУ звертала увагу на те, що кожен з радіоаматорів має свої пріоритети та визначила, хоча би орієнтовно, те, яким має бути радіоаматор першої категорії, щоб бути гідним представником України та Івано-Франківської області в аматорському радіоефірі.

Шановний відвідувач, ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Рекомендуємо вам зареєструватись або увійти на сайт під своїм позивним.

Коментарі:

Залишити коментар