QRZ-Прикарпаття » Життя клубу » Дебют юних радіоспортсменів

Дебют юних радіоспортсменів

Опублікував на сайті UW5SW від 19.12.2014, 14:00
 (голосів: 0)

 

Колективна радіостанція UR4SWF української гімназії №1 м Івано-Франківськ.

 

15 років тому в стінах нашого навчального закладу почав роботу гурток операторів колективної радіостанції, проведено перший радіозв’язок. Увесь цей час позивний сигнал Української гімназії №1 м. Івано-Франківська  UR4SWF звучить дитячими голосами на всіх континентах планети. Вихованці гуртка не раз ставали переможцями міжнародних молодіжних змагань, складали нормативи спортивних розрядів, досягали значних успіхів у чемпіонатах світового рівня, а також отримували багато  позивних емоцій.

Минає час, технічний прогрес відкриває нові можливості в галузі комунікацій, зростають і вимоги до рівня підготовки операторів. Для підвищення майстерності гуртківців у навчальну програму внесено зміни,  за підтримки керівництва гімназії відбувається модернізація обладнання гуртка: оновлюється антенне господарство, вдосконалюються можливості існуючої техніки. З появою у кабінеті радіогуртка комп’ютера гімназисти отримали змогу працювати прогресивними цифровими видами зв’язку, більш продуктивною стала робота операторів у змаганнях, а використання мережі Інтернет дало можливість змагатись з радіоспортсменами розвинутих країн світу.

У новому навчальному році колектив радіогуртка поповнився молодими перспективними радіоспортсменами. Дівчата з 1Б класу Іванишин Ірина, Жугаєвич Мілана, Цівка Діана швидко опанували основи операторської справи та почали «штурмувати ефір». На їхньому рахунку вже не один десяток зв’язків з країнами СНД та Європи. Спілкуючись англійською мовою, Жугаєвич Мілані вдалось встановити свій перший зв'язок з іншим континентом. Оператор Бен (Bernd Pfromm, K9BHP), житель м. Чікаго (IL,USA), розповів про свою родину, техніку та виступ Президента Обами в їхньому місті.

Нещодавно, у жовтні, відбулись всеукраїнські відкриті молодіжні змагання, у яких спробували свої сили Іванишин Ірина (1-Б клас) та учениця 2Б класу Гладенко Анастасія. Дівчата завзято встановлювали радіозв’язки та швидко виконали поставлене перед ними завдання. Приємним є й результат – почесне друге місце серед команд дівчат.

Попереду ще багато цікавого чекає на юних операторів, то ж бажаємо їм наполегливості та сумлінної праці, оскільки через самовдосконалення приходить успіх.

Руслан, UW5SW

грудень 2014р.

73!

Шановний відвідувач, ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Рекомендуємо вам зареєструватись або увійти на сайт під своїм позивним.

Коментарі:

Залишити коментар