QRZ-Прикарпаття » Життя клубу » Знайомство зблизька. UR4SWB

Знайомство зблизька. UR4SWB

Опублікував на сайті UW5SW від 30.07.2016, 15:20
 (голосів: 1)
З нагоди 40-ї річниці радіоклубу UR4SWB ПАТ "Прикарпаттяобленерго" у корпоративному часописі "Наші справи" (№12 (58), грудень 2009, с. 12-13) було опубліковано статтю.
Через тисячу років
І безмежну кількість ночей
Нам не закінчити розмови.
   Поруч з нами живуть надзвичайні люди. Вони ходять тими ж вулицями, що й ми, носять такий самий одяг і купують продукти у тих самих магазинах. Але при цьому вони дуже від нас відрізняються — у них є захоплення, що забирає весь їхній вільний час. Захоплення, що поглинає усі їхні думки і приносить їм радість. У кожного з них воно своє: хтось вирощує в саду рідкісні сорти фруктових дерев, хтось майстерно вишиває бісером, а хтось збирає унікальні колекції. Ці люди — справжні ентузіасти, вони живуть і дихають тільки своїми хобі — заняттям, що робить їх по-справжньому, абсолютно щасливими, незалежно від матеріального становища, життєвих перипетій та історичних обставин. Справжні мрійники, які мають сміливість кожного дня втілювати свої мрії в життя.
   На нашому підприємстві ось уже сорок років діє аматорський радіо спортивний клуб — справжній клуб мрійників-мандрівників ефіру, що крокують планетою разом з радіохвилями. Клуб, в якому імена і посади не мають особливого значення. Тут важливими є тільки позивні, за якими стоїть історія багаторічних спілкувань, змагань, зустрічей та міжконтинентальних розмов. Саме за позивними радіоаматори з цілого світу впізнають один одного, саме позивні розказують про людину більше, ніж слова. І весь цей час клубом керує його засновник та натхненник, майстер спорту СРСР, Почесний радист СРСР Леонід Хомутовський.
   За свою історію клуб радіоаматорів енергопостачальної компанії виховав близько сорока радіофахівців, кандидатів в майстри спорту та майстрів спорту України, здобув перемоги в найрізноманітніших змаганнях від регіональних до всесвітніх, має першість світу, грамоти, дипломи та медалі різних Гатунків. Його вихованці пов’язали своє життя з професією зв’язківця, вони працюють в аеропортах, службах зв’язку та збройних силах України.
   Якщо більшість хобі має вузьку спеціалізацію, то радіоаматорство по суті являє собою поєднання різноманітних захоплень. Адже для того, щоб стати радіоаматором, потрібно досконало знати радіотехніку та бути справжнім конструктором, цікавитися географією та знати іноземні мови. А ще потрібно бути завжди готовим до несподіванок, адже, сідаючи за радіостанцію, ти ніколи не знаєш, з ким зведе тебе радіодоля в ефірі. Це може бути і король Іспанії, який є радіолюбителем, і просто незнайомець з іншої частини Земної кулі.
Радіоаматорство настільки різнопланове, що кожен знаходить тут щось для себе. Хтось стає справжнім спортсменом і з азартом бере участь у різноманітних змаганнях, хтось насолоджується спілкуванням з представниками різних країн, хтось шукає однодумців, а хтось вивчає мови та культури різних народів.
   У всі часи прикарпатські радіоаматори брали активну участь у суспільному та науковому житті країни. У кризових ситуаціях, при стихійних лихах вони першими приходили на допомогу. Так після жахливих землетрусів у Вірменії 1988 року радіоаматори зі всієї території тодішнього Радянського Союзу з’їхалися туди для налагодження зв’язку для військових, медичних та рятувальних служб. Після запуску перших супутників радіоаматори записували параметри з супутника і передавали їх науковцям. А під час легендарних плавань Тура Хейєрдала та експедицій науковців в Арктику та Антарктику радіофанати підтримували з ними постійний зв’язок, відслідковуючи рух та передаючи необхідну інформацію.
   В той час, коли закордонні радіоаматори користувалися спортивною апаратурою промислового виробництва, вітчизняні радіолюбителі робили все обладнання самотужки. Зараз завдяки підтримці керівництва ВАТ у клубі встановлено комп’ютер та є постійний швидкісний Інтернет, а це полегшило роботу і участь змаганнях.
ЦІКАВІ ФАКТИ

 

•У Японії зараз зареєстровано понад мільйон радіоаматорів.

 

•Серед відомих радіоаматорів — король Іспанії Хуан Карлос, соліст групи «Eagles» Джо Волш, колишній; президент Аргентини Карлос Менем, король Таїланду Пхуміпон Адульядет та його донька принцеса Сіріндхорн, президент Лівану Еміль Лахоуд, знаменитий футболіст Сергій Ребров. Відданими радіолюбителями були покійні король Йорданії Мустафа, Папа Іоан Павло II, прем’єр-міністр Індії Раджив Ганді (його вдова досі є активним радіоаматором).

 

•У світі 364 радіо-країни, хоча країн, разом з невизнаними територіями близько 260. Адже навіть маленький острів, загублений в океані, що має радіостанцію, вважається суверенною радіодержавою.

 

•Приблизно кожен 50-ий радіолюбитель — це жінка.

 

10 el 14 MHz LOG YAGI

 

ПАТ "Прикарпаттяобленерго"

Корпоративний часопис "Наші справи"

№12 (58) 2009, с. 12-13

 

Шановний відвідувач, ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Рекомендуємо вам зареєструватись або увійти на сайт під своїм позивним.

Коментарі:

Залишити коментар