QRZ-Прикарпаття » Життя клубу » ЗУСТРІЧ ВЕТЕРАНІВ РАДІОСПОРТУ

ЗУСТРІЧ ВЕТЕРАНІВ РАДІОСПОРТУ

Опублікував на сайті UT2SW від 9.08.2017, 17:34
 (голосів: 0)

Минулої неділі в приміщенні Долинської автомобільної школи Товариства сприяння обороні України відбулася зустріч ветеранів радіотехнічних видів спорту Долинщини й Болехівщини. 

Офіційним приводом для цієї зустрічі стало відзначення 60-річчя Прикарпатського радіоклубу. Вперше за декілька десятків років зібралися разом ті, хто наприкінці сімдесятих років минулого тисячоліття започатковував цей вид спорту на наших теренах й досяг чималих успіхів. Визначальним є хоча би й той факт, що коли до 1977 року Долинський район в галузі радіоспорту займав на Івано-Франківщині стабільне останнє місце, то вже в 1980 році наш район отримав постійну прописку на бронзовій сходинці п’єдесталу пошани. Серйозними суперниками для збірних команд адміністративних регіонів Івано-Франківщини стали долинські «мисливці за лисицями» (спортивна радіопеленгація), радіобагатоборці, радіокоструювальники, радіотелеграфісти. Аматори-короткохвильовики гідно представляли й представляють нині Долинщину й Болехівщину в міжнародному радіоефірі, налагоджують контакти з усіма країнами земної кулі, беруть активну участь в обласних, всеукраїнських й міжнародних змаганнях. В силу обставин нині в цій галузі спорту наш регіон представляють лишень кілька радіоаматорів. Але тримаються ветерани, так би мовити, на висоті. Так, під час згаданої зустрічі голова Долинської районної організації ТСОУ Олег Хабер вручив два дипломи за перемогу в недавніх обласних змаганнях з радіозв’язку на коротких хвилях долинянину, кандидату в майстри спорту Олександру Прощенку - UT3SO.

До слова, в липні цього року відбулися щорічні міжнародні змагання з радіозв’язку на ультракоротких хвилях «Польовий день – 2017». І також вже традиційно в ньому взяли участь

радіоспортсмени нашого регіону Олександр Прощенко - UT3SO та Олександр Яценко – UR5SO і Олександр Пічкур - UT2SW та Василь Бялик – UR5SL. Оскільки процес підбиття підсумків в цих змаганнях триває кілька місяців, то результати виступів наших радіоспортсменів наразі невідомі. Однак призові місця в міжнародному радіотурнірі, завойовані в попередні роки, вселяють сподівання на те, що й цього річ наші радіоспортсмени на міжнародній арені будуть на висоті. Впродовж десятків років постійно працює в радіоаматорському ефірі долинянин Ярослав Креховецький – UR5SDA.

Ветеранам радіоспорту Жанні Дулиш, Василю Бялику, Анатолію Гаврилюку, Володимиру Козію, Анатолію Кондрину, Ярославу Креховецькому, Василю Лисейку, Олександру Науменку, Юрію Петрухіну, Олександру Пічкуру, Олександру Прощенку, Ігорю Сметаняку - UR5SB, Володимиру Сподару, Олександру Яценку за вагомий внесок у розвиток радіотехнічних видів спорту, а також з нагоди 60-річчя Прикарпатського радіоклубу голова РО ТСОУ Олег Хабер оголосив подяки, вручив відповідні документи.

Скориставшись нагодою, радіоспортсмени повели розмову про свої проблеми, про крайню необхідність популяризації цих видів спорту, особливо серед підростаючого покоління. Адже про радіоаматорів, як і про їхні здобутки, відомо лишень дуже обмеженому колу осіб й абсолютно невідомо молоді. А досконале знання хоча би нюансів радіозв’язку, вміння працювати в ефірі в найекстремальніших умовах – це вагома галузь практичних знань як майбутніх захисників України, так і військових спеціалістів-ветеранів, котрі постійно, практично щодня підтримують і вдосконалюють свою майстерність.

Нині на державному рівні починають все більшу увагу приділяти відродженню військово-прикладних видів спорту, в тому числі й радіоспорту. Це надасть поштовх владним структурам на місцях приділяти цим проблемам все більше й більше уваги. Але допоки владний маховик набере обертів, радіоспортсмени наших теренів уже намітили план дій для, скажемо так, відродження радіоспорту на Долинщині.

 

Марко ДІБРОВА.

Фото автора.

Шановний відвідувач, ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Рекомендуємо вам зареєструватись або увійти на сайт під своїм позивним.

Коментарі:

Залишити коментар