"Моє хобі - радіоспорт. Ще зі шкільних років мене приваблювала своєю загадковістю наука радіотехніка. І щоб глибоко пірнути у цю стихію із 6-го класу почав відвідувати радіогурток. Коли мої однолітки ганяли у футбол, я сидів у своїй маленькій майстерні та конструював на перший погляд нікому не потрібні пристрої. Генератор сигналів, детекторний приймач, мультивібратор, тощо. Але разом із цим отримував безцінний досвід. Вже у 8-му класі я власноруч виготовив свою першу радіостанцію і успішно встановив зв'язок на відстані 4-ох кілометрів між кореспондентами. Хочу зазначити, що про мобільні телефони тоді ще навіть ніхто і не чув.
Прийнявши рішення пов'язати своє життя із радіоаматорством, після 9-го класу я вступив у коледж електронних приладів, де здобував освіту в галузі радіоапаратобудування. Тут я познайомився із викладачами радіоаматорами, які відкрили для мене ще один світ таємного життя радіолюбителя. Так в 1998р. я отримав дозвіл на роботу в ефірі з позивним сигналом UR5SDL. Із цього часу почалась нова сторінка мого захоплення під назвою радіоаматор. Придбавши необхідне обладнання, почав проводити радіозв'язки із різними країнами. Враховуючи, що в ті часи інтернет був розкішшю, я отримав доступ до спілкування з усім світом.
Та час ішов. Нові технології невпинно вривалися у наше життя. Брак комунікацій заповнив нішу інтернет. Але це не вплинуло на моє ставлення до радіоаматорства. Навпаки - знаходив однодумців і разом із ними ми втілювали у життя найсміливіші проекти. Так в 2017 р. на змаганнях "Польовий день" ми вирішили видертися на гору Піп Іван. У складних погодніх умовах нам вдалося розгорнути антени та відпрацювати добу у міжнародних змаганнях.
Були й інші здобутки у цьому чаруючому спорті. Так, саме спорті. Тому, що радіоаматорство вже більше століття визнано спортом. Це змагання не м'язів. Насамперед це змагання команд. Адже тільки командна робота приносить високий результат. І мене тішить, що ми - старше покоління в цій думці не єдині. Нам на зміну поспішає молоде покоління. Саме ці юні майбутні майстри спорту, талановиті конструктори та великі люди надихають нас продовжувати справу наших батьків і дідів. Нести в люди знання та атмосферу радіоаматорства. Адже зараз ця справа переживає не найкращі часи в Україні. І тільки завдяки ентузіастам Україна гідно представлена на світовій арені радіоспорту.
Мало хто знає, що в далекі 80-ті на території нашого підприємства діяла колективна радіостанція під керуванням п. Хомутовського. Вона була відома на весь радянський союз. Наше місто нераз згадувалося у різних статтях та журналах по всьому світу завдяки здобуткам операторів цієї радіостанції".
Андрій Воспаленко,
інженер-програміст групи
підтримки ПЗ
Корпоративний часопис "Наші сприви" № 9 (150)
АТ "Прикарпаттяобленерго"
Вересень 2017