От і закінчилось літо... До вашої уваги, фотозвіт літньої активності за программою SOTA та GMA.
Більше детальної інформації на сайті: https://www.sota.org.uk
Відслідковувати активність станцій та заносити проведені зв'язки тут: https://sotawatch.sota.org.uk/en/
Велика подяка Андрію UR5SDL та Дмитру UR5SFL за допомогу та компанію під час активацій.
Дерева, які використовувались для кріплення антен - не пошкоджено. Дослідження впливу типу деревини на роботу антенно-фідерного пристрою у діапазонах 40-20м проведено в повному обсязі :-)
2022-06-13 UT/CA-088 г. Явірник Ґорґани 1467м.
Підніжжя Явірника вкрите густим лісом, основне пасмо хребта безлісе, вкрите жерепом та характерним для Ґорґан камінням, порослим мохом. Підйом на хребет досить стрімкий, схили подекуди сягають 45 градусів.
Проходження у цей день виявилось дуже поганим, за 30 хвилин вдалось провести тільки 6 QSO CW. Це наслідки потужної магнітної бурі яка відбулась раніше.
Леонід UB5NQ залишив свій автограф на камінні у 60-х роках минулого століття.
2022-06-19 UT/CA-044 г. Кострича 1586м.
Це гірський хребет (паралельний Чорногірському, який можна побачити за доброї погоди), з найвищою точкою 1586 метрів над рівнем моря. Розташований у Верховинському районі і є відомим туристичним об’єктом Карпат. З вершини відкриваються чудові краєвиди на весь Чорногірський хребет, який розташований паралельно до Кострича. Добре видно і масив Свидовець, Ґорґани і Покутсько-Буковинські Карпати. Хребет Кострич відомий своїми полонинами, де випасають худобу, а також грибами, ягодами і крокусами, занесеними до Червоної книги України. Найлегший і найкращий спосіб потрапити на Кострич – підніматися з Кривопільського перевалу.
Активація разом з Андрієм UR5SDL.
Проведено UW8SM - 17 QSO + S2S з YO8SSH/p який знаходився на горі Giumalău у Румунії. Термін S2S скорочено від Summit to Summit. Це зв'язок який проведено між двома активаторами, які знаходяться на різних вершинах. Ці QSO (зв'язки) цінні тим, що зараховуються в окремий залік диплому "S2S Award".
UR5SDL - 8 QSO SSB.
Джерело по дорозі на гору.
Відпочинок біля радіо...
2022-06-25 UT/CA-174 гора Полецька.
Гора Полецька знаходиться біля с. Стара Гута. Помітна широка дорога веде майже на саму вершину. Останні декілька сот метрів стежка ледь помітна та губиться серед бурелому.
Трансівер IC-7000, потужність мінімальна - 5 ват. Антена: Linked Dipole 40/30/20m.
UW8SM - 17 QSO CW та 6 S2S IK2LEY/P, HB9/DL6GCA/P, DL/HB9CDH/P, HB9CYV/P, HB9HAT/P, HB9/HB0PR/P.
UR5SDL - 6 QSO SSB.
Вершина гори Полецька.
2022-07-17 UT/CA-060 г. Кукул.
Північно-східні та західні схили гори Кукул дуже круті та важкодоступні. Вершина гори заліснена, проте місцями зустрічаються невеликі просвіти, крізь які можна побачити навколишні краєвиди. Неподалік від вершини розташовані полонини Кукуль, Лабєска та Закукул.
На горі Кукул є старе кладовище часів Першої світової війни, на якому поховані німецькі солдати. Також поблизу вершини розташовані старі бетонні конструкції та залишки угорської батареї того ж з історичного періоду.
UW8SM/p - 17 QSO CW- найдальший зв'язок на 20м з Японією JH1MXV, та з командою 4X2M які брали участь у змаганнях CQWW VHF на 6м.
UR5SDL/p - 6 QSO S2S SV2RUJ/p, SV4SWQ/p.
Залишки окопів першої світової війни.
Вказівник на вершині гори Кукул.
2022-07-25 UT/CA-031 г. Синяк.
Свою назву гора отримала через синюватий відтінок. Справа у тім, що крізь гірське мерехтливе повітря кам'яні схили Синяка, рясно вкриті жовтувато-сіруватим лишайником, здаються синіми.
Соло похід.
UW8SM/p 29 QSO також 3 S2S- EA2WX/P, EA2BD/P та приємний сюрприз 145 FM UR5SFL/P, Дмитро працював з Говерли UT/CA-001.
Найдальший зв'язок CT1ILT на 20м CW.
Прапор перед заміною на новий...
2022-08-05 UT/CA-101 г. Синячка.
Маршрут Синячка передбачає неспішну прогулянку мальовничими місцями, серед найдавніших карпатських лісів, мальовничих урочищ, гірських джерел, квітів та лук. Поряд зі стежкою часто можна натрапити на ягоди та гриби.
З вершини гори відкривається вид на гірський масив Горгани, гори Синяк, Хом’як, Довбушанка, Малий Горган, а вдалині – Говерла та Сівуля. Але краще побачити це на власні очі, вдихнути гірське повітря і поласувати ароматними дикими ягодами.
Соло похід UW8SM/p 35 QSO 1 S2S GW4TQE/p.
Береза та антена.
Каміння замість підставки під трансівер.
2022-08-06 UT/CA-259 г. Бростурський Буковець.
Біля села Бростури, Косівського району. Разом з Андрієм UR5SDL завітали на цю гору по дорозі в мальовниче село Шепіт.
Дорогою можна зустріти пасовища, де місцеві пасуть корів та смачну ожину яка росте обабіч стежки на вершину.
UW8SM/p 25 QSO та 1 S2S.
Поміж горами видно Космач.
2022-08-19 UT/CA-090 г. Kобила.
UW8SM/p 27 QSO та 1 S2S АКБ стало тільки на 17 хвилин роботи, та як це була, вже друга активація у цей день.
2022-08-19 UT/CA-109 г.Кітилувка.
Гора Кітилувка знаходиться біля Кривопільського перевалу. Піднімався спочатку на гору Капець і далі хребтом до г. Кітилувка. Майже вся сідловина між цими двома горами вкрита великим камінням, серед якого блукає стежка. Вертаючись я не став, дертися камінням а спустився стежкою, яка траверсом минає вершину і веде до початку туристичного маршруту попри гору Капець. Ця стежка не маркована, але на ній є джерело і вона зручніша для підйому та спуску з гори Кітилувка.
UW8SM/p 43 QSO та 3 S2S DL1CR/p, GW4TQE/p, MW1EYP/p.
Найдальший зв'язок JH1MXV з Японії на 20м CW.
Писаний камінь це геологічна пам'ятка природи неподалік Буковецького перевалу.
Свою назву Камінь одержав від карбів (петрогліфів), найдавніший з яких походить з часів Київської Русі. За деякими припущеннями, в минулому на скелях було язичницьке капище. Активація проведена разом з Дмитром UR5SFL.
UW8SM/p 39 QSO 3 S2S.
Десь там в далині Верховина... Вважається що ці кам'яні чаші вибили в давнину, коли це місце було прадавнім капищем.
На цей раз замість берези- смерека...
2022-08-27 UT/CA-221 г. Буковець Річка
Гора Буковець Річка простяглась між двома селами Снідавка та Річка. На самому горбі ведеться будівництво оглядового майданчику, також неподалік є ретранслятор Укртелекому. Навколо просторо і відкривається чудовий краєвид на навколишні гори: Ігрець, Чорний Грунь, Писаний камінь, Копілаш, Снідавка, Лисина Космацька, Грегіт... Біля села Снідавка знаходиться унікальний скельний комплекс - Терношорська Лада. За припущеннями науковців, «Терношорська Лада» - це стародавнє святилище та одна з найбільших природних скульптур в Україні.
Активація разом з Андрієм UR5SDL який ще і грибів назбирав...
UW8SM/p 39 QSO 3 S2S IN3YKS/p, HB9HNT/p, I3/DL7RAY/p.
Буковецький перевал 857м.
Щось будують...
Вже синіми хмарами підпирали крайнебо буковинські верхи, оповились блакиттю близькі Синиці, Дземброня і Біла Кобила, курився Ігрець, колола небо гострим шпилем Говерля, і Чорногора важким своїм тілом давила землю.