QRZ-Прикарпаття » Технічна частина » Радіостанція Baofeng UV-5R. Знайомство з середини.

Радіостанція Baofeng UV-5R. Знайомство з середини.

Опублікував на сайті UW5SW від 10.03.2017, 13:00
 (голосів: 1)

Виробник електроніки Baofeng Technology випускає недорогі аматорські радіостанції. Сайт "All About Сircuits" купив одну з таких радіостанцій щоб розібрати і заглянути всередину.
ПРО РАДІОСТАНЦІЮ

 

Baofng Technology випускає радіостанції, які є одними з найдешевших на ринку. За 25$ від Amazon (на момент публікації) cайт "All About Сircuits" придбав портативну радіостанцію UV-5R, яка працює в аматорсьих діапазонах частот. Така радіостанція буде доречною в аварійному комплекті необхідних речей або в бардачку автомобіля на випадок надзвичайних ситуацій. Слід пам'ятати, що для використання радіоелектронних засобів необхідно отримати дозвіл в Державному центрі радіочастот. 

Використання радіостанції з такою потужністю без відповідного дозволу в Україні є незаконним!

Для огляду були вибрані радіостанції типу UV-5R та UV-5RB, але, як вияснилось, внутрішня компоновка продуктів Baofeng з подібним маркуванням (UV-5R, UV-5RB, UV-5RC, UV-5R+, UV-5R V2 і т.п.) багато в чому ідентична. Довелось розібрати обидві радіостанції, оскільки в одній з них маркування на корпусах мікросхем були нечіткими або взагалі відсутніми.Схема в значній мірі співпадає з монтажем, проте є відмінності, що може бути наслідком модернізації в процесі виготовлення. Дуплексний трансівер разом з окремим радіомовним FM приймачем керуються по стандартній шині I2C, тому радіоаматори часто перероблюють дану модель відповідно до власних вподобань та потреб, використовуючи різні мікроконтролери та програми керування.

 

РОЗБИРАЄМО РАДІОСТАНЦІЮ

 

Починаємо роборку радіостанції з від'єднання акумуляторної батареї та кліпси для кріплення до ремня. Витягуємо ручку регулятора гучності та відкручуємо антену. Потенціометр регулятора гучності і антенне гніздо закріплене в корпусі кільцями з різьбою, які також необхідно викрутити. Далі відкручуємо чотири видимих термопластичних гвинта головкою Т-8, після чого знімаємо верхню частину корпуса, до якого кріпиться кліпса.

Друковану плату та металеву задню стінку потрібно обережно підтягнути вгору та від'єднати від передньої частини корпуса. Плата радїостанції прикручена до металевої пластини кількома гвинтами.

Детальніше цей процес можна побачити на відео.

ЩО ВСЕРДИНІ?

 

Top-Side MarkingDescriptionMore Information
None EM78P568 Microcontroller Datasheet
BL24C64 I²C EEPROM Datasheet
BF-B 1223    
AT1846S Single-Chip Transceiver Website
RDA 5802N Single-Chip Broadcast FM Radio Tuner Datasheet
LM358L Dual Operational Amplifeer Datasheet
TDA2822 Low Voltage Power Amplifer Datasheet
None Hitachi HD44780 LCD Controller / Driver Datasheet

Цифрові мікросхеми (2, 3, 4, 5, 8) управляються мікроконтролером (1) по шині I2C. Два аналогових підсилювача (6, 7) служать для підсилення аудіо сигналу або з вмонтованого мікрофона (6), або з зовнішнього джерела, яке підключається до роз'єму гарнітури (7).


(1) МІКРОКОНТРОЛЕР EM78P568 (ЧЕРВОНИЙ)

 

Мікроконтролер побудований на базі економного, високошвидкісного 8-бітного RISC мікропроцесора, який має 26 кБ постійної пам'яті (ROM).

 

Крім того, на мікроконтролері реалізовані генератори та декодери CTCSS та DTMF тонів. Це дає можливість використовувати для зв'язку  ретранслятори та радіомережі з різними системами керування.

 

(2) BL24C64 (ОРАНЖЕВИЙ)

 

Енергонезалежна пам'ять (EEPROM), яка працює з мікроконтролелом через шину I2C на максимальній частоті 400 кГц. Вона має три входи, які дозволяють використовувати 8 різних адрес на одній лінії. Пам'ять складається з 8 боків по 8192 біт.

 

(3) BF-B 1223 (ЖОВТИЙ)

 

Точного призначення даної мікросхеми знайти не вдалось. Найбільш імовірно, що це мікросхема голосового синтезатора (Text-to-Speech TTS), показану на схемі. В другій радіостанції дана мікросхема була промаркована, як LT-ZY606.

 

(4) AT1846S (ЗЕЛЕНИЙ)

 

Однокристальний трансівер (на одній мікросхемі).

 


Мікросхема управляється мікроконтролером по шині I2C. Вона відповідає за повне перетворення (обробку) голосу в радіосигнал і навпаки, з радіосигналу в голосовий. Вона становить ядро радіостанції.

 

(5) RDA 5802 (ГОЛУБИЙ)

 

Мікросхема FM радіоприймача, який дає можливість прослуховувати радіомовні станції в діапазоні 76-108 МГц. Вона також управляється мікроконтролером по шині I2C.

 

 

(6) LM358L (ФІОЛЕТОВИЙ)

 

Двохканальний операційний підсилювач. В іншій радіостанції на цьому місці знаходився операційний підсилювач 2904. Ця мікросхема підсилює сигнал від електретного мікрофона, що розташований поблизу.

 

(7) TDA2822 (ОРАНЖЕВИЙ)

 

Здвоєний низьковольтний підсилювач потужності низької частоти. Його схемотехніка подібна до попереднього оперційного підсилювача. Судячи з місця розташування, ймовірно служить для підсилення сигналів з гнізда зовнішнього сигналу (мікрофона гарнітури) та виходу на динамчну головку.

 

(8) Мікросхема-"крапля" (РОЖЕВИЙ)

 

HITACHI 44780 LCD Controller/Driver

 

Мікросхема керування рідкокристалічним дислеєм, розроблена в кінці 80-х. Вона служить інтерфейсом мікроконтролера для виводу інформації на дисплей з різними розмірами, різним набором шрифтів та символів.

Ви неодноразово зустрічались з цим мікроконтролером в іншій апаратурі. Він обробляє всі функції дисплея і дозволяє розвантажити мікропроцесор від роботи з виводом текстової інформації.
ПІДСУМОК

 

Для зручності в експлуатації, рекомендується використовувати кабель для програмування радіостанції з комп'ютера, оскільки існуюче меню досить об'ємне і забирає багато часу для роботи з ним. В мережі безкоштовно доступне спеціальне програмне забезпечення. Також існує багато схем кабеля програмування для самостійного виготовлення.

 

Вільний переклад статті з сайту All About Сircuits .

Руслан, UW5SW, 73! 

Шановний відвідувач, ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Рекомендуємо вам зареєструватись або увійти на сайт під своїм позивним.

Коментарі:

Залишити коментар