З стрімким розвитком мікроелектроніки стає все легше реалізовувати складні пристрої, що є особливо важливим для конструювання в "домашніх" умовах. На базі популярного Arduino Uno існує багато крутих проектів, одним з яких є даний декодер. Проект розроблений датським радіоаматором Hjalmar, OZ1JHM, складається з мінімальної кількості модулів, простий у виготовленні.
Декодер побудований на базі Arduino UNO. З успіхом можна використати Arduino NANO, яка має меншу вартість та розміри. Декодований текст відображається LCD дисплеєм з інтерфейсом HD44780, формату 16Х2, 16Х4, 20Х2 або 20Х4.
Особливістю декодера є використання алгоритму Герцеля для детектування тонального сигналу. Даний алгоритм використовує набагато менше процесорної потужності, ніж метод швидкого перетворення Фур'є (Fast Fourier Transform - FFT), який використовується більшістю програм та пристроїв, що дає можливість використати малопотужний мікроконтролер, значно здешевити конструкцію, а також зробити її більш енергоекономною.
Схема декодера надзвичайно проста. Для підключення до радіоприймача необхідно всього два резистора по 10к і конденсатор для розв'язки.
Перед завантаженням коду в Arduino необхідно його скоректувати в залежності від типу дисплея.
Насамперед необхідно правильно вказати номери портів плати до яких підключено дисплей, а також його тип.
Також необхідно вказати який порт буде використовуватись для підключення до радіоприймача.
Після цього можна використовувати скетч без подальших змін.
CW декодер можна також використовувати для контролю якості передачі на ключі. Це дуже корисно для вивчаючих телеграфну азбуку, допомагає підвищити якість передачі оператором. Крім того, декодер відображає швидкість передачі у WPM, що можна використовувати при прийомі екзамену з визначення кваліфікації оператора, а також при проведенні змагань з швидкісної радіотелеграфії.
Варіант роботи декодера з використанням дисплею 20Х4.
В мережі можна знайти модифікацію коду для використання інших типів дисплею (Nokia і т.п.)
Корисні посилання:
Сетч проекту: Download version 1.1
Успіхів в конструюванні та вивченні телеграфу!
Руслан Гладенко UW5SW 73!
Грудень 2018